پروژه ها فهرست پروژه ها گنبد های تک لایه آسمان نمای شیشه ای بید بلند (اسکای لایت / Skylight) پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس

گنبد های تک لایه آسمان نمای شیشه ای بید بلند (اسکای لایت / Skylight) پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس

گنبد های شیشه ایی آسمان نمای (اسکای لایت) ساختمان های A2-2 و A2 پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس واقع در 32 کیلومتری غرب شهید بهبهان در استان خوزستان توسط شرکت سازه های افق نور(سان) طراحی و اجرا گردیده است. زیر سازه فولادی گنبد آسمان نمای(اسکای لایت) شیشه ای A2-2 به قطر (دهانه آزاد) 8.3m با استفاده از یک گنبد با شبکه تک لایه و با استفاده از اتصالات خاص استوانه ای ماشین کاری شده با دستگاه CNC طراحی و اجرا گردیده است.

پوشش شیشه دوجداره این آسمان نمای (اسکای لایت / Skylight) نیز بوسیله 3 لایه شیشه سکوریت لمینیت شده و دوجداره V-cool و با بکارگیری شیشه  stop-ray titanium محصول شرکت AGC ساخت کشور بلژیک طرح و اجرا گردیده است.به منظور اتصال سازه فولادی و پوشش شیشه ایی و همچنین آب بندی این آسمان نما از (پروفیل های المینیومی) لامل های مخصوص سیستم کرتین وال (Curtain wall) اسکای لایت (Skylight) استفاده شده است.

این آسمان نما (اسکای لایت / Skylight) متناسب با وضعیت اقلیمی منطقه خوزستان و کاربری آن به گونه ای طراحی و اجرا شده است تا علاوه بر زیبابی در فرم، دما و نور مطلوبی را برای رستوران این مجموعه فراهم نماید.

قطر گنبد 8.3 متر
ارتفاع گنبد 4 متر
بهره بردار پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس
کارفرما شرکت پایدار ایده قرن
مشاور شرکت مهندسین مشاور الیکاژ
طرح و اجرا شرکت سان (سازه های افق نور)