پروژه ها فهرست پروژه ها گنبد های تک لایه آسمان نمای شیشه ای بید بلند (اسکای لایت / Skylight) پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس

گنبد های تک لایه آسمان نمای شیشه ای بید بلند (اسکای لایت / Skylight) پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس

گنبد های شیشه ایی آسمان نمای (اسکای لایت) ساختمان های A2-2 و A2 پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس واقع در 32 کیلومتری غرب شهید بهبهان در استان خوزستان توسط شرکت سازه های افق نور(سان) طراحی و اجرا گردیده است. زیر سازه فولادی گنبد آسمان نمای(اسکای لایت) شیشه ای A2-2 به قطر (دهانه آزاد) 8.3m با استفاده از یک گنبد با شبکه تک لایه و با استفاده از اتصالات خاص استوانه ای ماشین کاری شده با دستگاه CNC طراحی و اجرا گردیده است.

پوشش شیشه دوجداره این آسمان نمای (اسکای لایت / Skylight) نیز بوسیله 3 لایه شیشه سکوریت لمینیت شده و دوجداره V-cool و با بکارگیری شیشه  stop-ray titanium محصول شرکت AGC ساخت کشور بلژیک طرح و اجرا گردیده است.به منظور اتصال سازه فولادی و پوشش شیشه ایی و همچنین آب بندی این آسمان نما از (پروفیل های المینیومی) لامل های مخصوص سیستم کرتین وال (Curtain wall) اسکای لایت (Skylight) استفاده شده است.

این آسمان نما (اسکای لایت / Skylight) متناسب با وضعیت اقلیمی منطقه خوزستان و کاربری آن به گونه ای طراحی و اجرا شده است تا علاوه بر زیبابی در فرم، دما و نور مطلوبی را برای رستوران این مجموعه فراهم نماید.

قطر گنبد 8.3m
ارتفاع گنبد 4m

 

بهره بردار پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس
کارفرما شرکت پایدار ایده قرن
مشاور شرکت مهندسین مشاور الیکاژ
طرح و اجرا شرکت سان (سازه های افق نور)